Lekcje pływania

W ubiegłym tygodniu zakończył się rok szkolny a tym samym wszelkie zajęcia na które uczęszczała Luisa. Michał śmiał się, że dostała więcej dyplomów niż on przez całe życie :) Wśród nich z lekcji pływania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Taka, jak dla mnie śmieszna moda nastała, że teraz na koniec roku każdy daje dyplom, nawet pani katechetka, czy nauczycielka angielskiego. Dla mnie nie do końca to trafione w przypadku czteroletniego dziecka. Lu nie bardzo jeszcze rozumie o co chodzi z tymi dyplomami. No ale mi chyba też byłoby ciężko wymyślić coś lepszego.

Szkoda tylko, że takie zajęcia jak balet czy basen kończą się wraz z końcem czerwca. Przecież właśnie w wakacje dzieci mają dużo wolnego czasu, który można by kreatywnie wykorzystać. Po wakacjach może się okazać, że postępy jakie osiągnęły przez rok zajęć pójdą na marne. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że tak się nie stanie.

My Luisę zabraliśmy na basen po raz pierwszy kiedy skończyła trzy miesiące. Wtedy w ogóle nie bała się wody. Jednak kiedy mając 18 miesięcy zaczęła chodzić do Klubu Malucha, spadły na nas ciągle powracające choroby i przygoda z basenem się skończyła. Kiedy po roku zabraliśmy ją ponownie niestety dawna chęć do wody i brak strachu przed kroplami lecącymi do oczu, czy zanurzaniem pod wodą minęła. Stąd moje obawy, że historia się znowu powtórzy.

Teraz zgodnie z obietnicą jaką kiedyś dałam zdjęcia z lekcji pływania. Jako że ja od dziewiątego miesiąca ciąży przestałam z nią chodzić na te lekcje i zasiadałam już tylko na widowni, mogłam trochę popstrykać. Przyznam, że Luisa lubi pływanie bardziej niż balet, co niewątpliwie cieszy jej Tatę :) Oto efekty jakie przyniosło pół roku uczęszczania na lekcje. Luisa jest najmłodsza i też najsłabsza w grupie. Niektóre dzieci starsze o rok nauczyły się już nawet pływać w tym czasie. Może w przyszłym roku też się nam uda. Polecam basen wszystkim szukającym rozwojowego zajęcia dla swoich pociech. Dzieci będą miały mnóstwo zabawy w wodzie a wy nie będziecie się aż tak stresować kiedy podczas plażowania zbliżą się do morza czy jeziora.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamy

4 thoughts on “Lekcje pływania

  1. Maja od września będzie w zerówce uczęszczała na basen.W Be.jest to normalne zajęcie jak gimnastyka.Płaci się niewiele a myślę że dla dzieci to frajda wielka.
    Gratulacje dla Lu za super rozwój :)))

    • To fajnie, że u was to zajęcia na porządku dziennym. Nam też się udało, że lekcje Luisy są dofinansowane przez gminę i nie kosztują zbyt wiele. Niestety wiem, że w innych przedszkolach tego nie ma i trzeba sporo płacić za prywatne lekcje. Myślę jednak, że nawet chodzenie na basen z rodzicami wiele daje. Przynajmniej dziecko oswaja się z wodą i nie panikuje w styczności z nią.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s